
Περιγραφή
Μπλοκ τερματικού διανομής. με κουμπί push -; 1 x 16 mm² / 6 x 4 mm²; με ολοκληρωμένη τελική πλάκα. Κατάλληλο για εφαρμογές Ex E II. πλευρική και κεντρική σήμανση. για DIN - σιδηροτροχιά 35 x 15 και 35 x 7.5; Push - στο Cage Clamp®; 16,00 mm²; γκρί
Σειρά τερματικών διανομής 2216 με ώθηση - στο Cage Clamp®
Αυτό το μπλοκ τερματικού διανομής έχει τον αριθμό στοιχείου 2216 - 8031 και εξασφαλίζει απρόσκοπτη ηλεκτρική εγκατάσταση. Τα μήκη απογύμνωσης των 18 έως 20 mm απαιτούνται για τη σύνδεση του αγωγού με αυτό το μπλοκ ακροδέκτη διανομής. Τα μπλοκ τερματικών διανομής επιτρέπουν εξαιρετικά συμπαγείς δυνητικές κατανομές χρησιμοποιώντας μόνο ένα μπλοκ τερματικού. Ο σχεδιασμός τους επιτρέπει τη σύνδεση των μεγαλύτερων εγκληματιών - τμήματα από τη μία πλευρά και αρκετές μικρότερες ενότητες αγωγού - από την άλλη. Εκτός από τη δυνητική κατανομή, αυτά τα τερματικά μπλοκ μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για πιθανή συλλογή. Αυτό το προϊόν χρησιμοποιεί τόσο το Push - στο Cage Clamp® και το Push - στην τεχνολογία Cage Clamp®. Push - Στην τεχνολογία σύνδεσης Cage Clamp® εξασφαλίζει τέλεια σύνδεση όλων των τύπων αγωγών. Το πρόσθετο πλεονέκτημα της άμεσης σύνδεσης επιτρέπει τη σύνδεση των αγωγών με επαρκή αντίσταση κυματοειδούς, καθώς και το λεπτό - λανθάνοντες αγωγούς με φερρίνα, χωρίς την ανάγκη εργαλείων. Οι διαστάσεις είναι (πλάτος x ύψος x βάθος) (12,8 x 87 x 43,5) mm. Ανάλογα με τον τύπο του αγωγού, αυτό το μπλοκ ακροδέκτη διανομής είναι κατάλληλο για τμήματα του αγωγού - από 0,5 mm² έως 16 mm² αφενός και για τα τμήματα του αγωγού - από 0,5 mm2 έως 6 mm² από την άλλη. Αυτή η τροφοδοσία - μέσω του τερματικού μπλοκ λειτουργεί από ένα κουμπί ώθησης. Τα τερματικά μπλοκ TopJOB® εξασφαλίζουν ασφαλή ηλεκτρική σύνδεση σε διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές και σε σύγχρονες οικοδομικές εγκαταστάσεις. Με ένα μόνο σύστημα μπλοκ τερματικού, μπορείτε να εργαστείτε οπουδήποτε στον κόσμο και σε όλες τις εφαρμογές. Αυτό το προϊόν είναι κατάλληλο για ορισμένες εφαρμογές EX (βλ. Φύλλο δεδομένων προϊόντος).
Απώλεια ισχύος
| Απώλεια ισχύος, ανά πόλο (δυναμικό) | 2,426W |
| Ονομασμένο ρεύμα iNγια καθορισμένη απώλεια ισχύος | 76A |
Δεδομένα σύνδεσης
| Μονάδες σύσφιξης | 7 |
| Συνολικός αριθμός δυναμικών | 1 |
| Αριθμός επιπέδων | 1 |
Σύνδεση 1
| Τύπος σύνδεσης | Εισαγωγή |
| Τεχνολογία σύνδεσης | Push - στο Cage Clamp® |
| Αριθμός σημείων σύνδεσης | 1 |
| Τύπος ενεργοποίησης | Πιέστε το κουμπί - |
| Υλικά που συνδέονται με τους αγωγούς | Χαλκός |
| Ονομαστική Σταυρός - Τμήμα | 16 mm² |
| Αγωγός | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Στερεό αγωγό. Push - κατά τον τερματισμό | 6… 16 mm² / 10… 6 AWG |
| Λεπτό - λανθάνοντα αγωγός | 0,5… 25 mm² / 20… 4 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μονωμένο φερμουάρ | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μη μονωμένο σκαρφαλωμένο | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με ferrule? Push - κατά τον τερματισμό | 6… 16 mm² / 10… 6 AWG |
| ΣΗΜΕΙΩΣΗ (Τμήμα Crossor Crossor -) | Ανάλογα με το χαρακτηριστικό του αγωγού, ένας αγωγός με ένα μικρότερο σταυρό - μπορεί επίσης να εισαχθεί μέσω push - κατά τον τερματισμό. |
| Μήκος λωρίδας | 18… 20 mm / 0,71… 0,79 ίντσες |
Σύνδεση 2
| Τύπος σύνδεσης | Παραγωγή |
| Τεχνολογία σύνδεσης | Push - στο Cage Clamp® |
| Αριθμός σημείων σύνδεσης | 6 |
| Αγωγός | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Στερεό αγωγό. Push - κατά τον τερματισμό | 1,5… 6 mm² / 16… 10 AWG |
| Λανθάνον αγωγός | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Λεπτό - λανθάνοντα αγωγός | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μονωμένο φερμουάρ | 0,5… 4 mm² / 20… 12 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μη μονωμένο σκαρφαλωμένο | 0,5… 4 mm² / 20… 12 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με ferrule? Push - κατά τον τερματισμό | 1,5… 4 mm² / 16… 12 AWG |
| Μήκος λωρίδας | 11… 13 mm / 0,43… 0,51 ίντσες |
Φυσικά δεδομένα
| Πλάτος | 12,8 mm / 0,504 ίντσες |
| Υψος | 87 mm / 3,425 ίντσες |
| Βάθος από το άνω - άκρη του din - σιδηροτροχιά | 36,9 mm / 1,453 ίντσες |
| Βάθος | 43,5 mm / 1,713 ίντσες |
Μηχανικά δεδομένα
| Τύπος τοποθέτησης | Σιδηροτροχιά DIN-35 |
| Επίπεδο σήμανσης | Κεντρική/πλευρική σήμανση |
Υλικά δεδομένα
| Σημείωση (δεδομένα υλικού) | Οι πληροφορίες σχετικά με τις προδιαγραφές υλικών μπορούν να βρεθούν εδώ |
| Χρώμα | γκρί |
| Υλική ομάδα | I |
| Μονωτικό υλικό (κύριο περίβλημα) | Πολυαμίδιο (PA66) |
| Κατηγορία φλεγμονής ανά UL94 | V0 |
| Σφίγγοντας υλικό ελατηρίου | Chrome - νικελίου Spring Steel (CRNI) |
| Φορτίο πυρκαγιάς | 0,608mj |
| Βάρος | 31,8g |
Περιβαλλοντικές απαιτήσεις
| Θερμοκρασία επεξεργασίας | -35… +85 βαθμός |
| Συνεχής θερμοκρασία λειτουργίας | -60… +105 βαθμός |
Εμπορικά δεδομένα
| PU (SPU) | 7 τεμ. |
| Τύπος συσκευασίας | Κουτί |
| Χώρα προέλευσης | Σφύριγμα |
| Ας | 4066966661545 |
| Τελωνειακός αριθμός τιμολογίων | 85369010000 |
Ταξινόμηση προϊόντων
| USTPSC | 39121410 |
| Etim 9.0 | EC000897 |
| Eccn | Χωρίς ταξινόμηση των ΗΠΑ |
Συμμόρφωση με το περιβάλλον
| Κατάσταση συμμόρφωσης ROHS | Συμμορφούμενη, χωρίς απαλλαγή |
Δημοφιλείς Ετικέτες: 2216-8031, Κίνα 2216-8031 Κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο
Αποστολή ερώτησής
Μπορεί επίσης να σας αρέσει







