
2204-1401/000-001
4 - αγωγός μέσω τερματικού μπλοκ. με κουμπιά ώθησης
Περιγραφή
4 - αγωγός μέσω τερματικού μπλοκ. με κουμπί push -; 4 mm²; με θύρα δοκιμής. Κατάλληλο για εφαρμογές Ex E II. πλευρική και κεντρική σήμανση. για το DIN - σιδηροτροχιά 35 x 15 και 35 x 7.5; Push-in cage clamp®; 4,00 mm²; πράσινος
2204 Series Feed - μέσω του τερματικού μπλοκ με push - στο cage clamp®
Η τροφοδοσία - μέσω του τερματικού μπλοκ, ο αριθμός στοιχείου 2204 - 1401/000 - 001, επιτρέπει την γρήγορη και αξιόπιστη καλωδίωση. Αυτή η τροφοδοσία - μέσω του τερματικού μπλοκ απαιτεί μήκος απογύμνωσης 11 έως 13 mm για σύνδεση αγωγού. Είτε σε βιομηχανικές ή κτιριακές εφαρμογές, αυτές οι ζωοτροφές - μέσω τερματικών μπλοκ επιτρέπουν στους ηλεκτρικούς αγωγούς να συνδεθούν γρήγορα και με ασφάλεια. Ανάλογα με το σχεδιασμό, είναι κατάλληλα για παραδοσιακά μέσω - καλωδίωση ή πιθανή κατανομή. Αυτό το προϊόν χρησιμοποιεί το Push - στην τεχνολογία Cage Clamp®. Το Push - στην τεχνολογία σύνδεσης CAGE CLAMP® είναι η καθολική σύνδεση για όλους τους τύπους αγωγών με το πρόσθετο πλεονέκτημα της άμεσης σύνδεσης. Οι άκαμπτοι αγωγοί καθώς και οι λανθάνοντες αγωγοί με φερρίνα μπορούν να συνδεθούν απευθείας στο τερματικό μπλοκ χωρίς την ανάγκη για εργαλεία. Οι διαστάσεις είναι (πλάτος x ύψος x βάθος) (6.2 x 78.7 x 39.5) mm. Αυτή η τροφοδοσία - μέσω τερματικού μπλοκ είναι κατάλληλη για τους αγωγούς Cross - από 0,5 mm² έως 6 mm², ανάλογα με τον τύπο του αγωγού. Αυτή η τροφοδοσία - μέσω του τερματικού μπλοκ λειτουργεί χρησιμοποιώντας ένα κουμπί ώθησης. Τα τερματικά μπλοκ TopJOB® παρέχουν μια ασφαλή ηλεκτρική σύνδεση σε μια ποικιλία βιομηχανικών εφαρμογών και σε σύγχρονες εγκαταστάσεις κτιρίων. Ενεργοποιούν την εύκολη καλωδίωση συνδέοντας απευθείας τους στερεούς, λανθάνοντες και λεπτούς στρώσεις με φερρίνα. Αυτό το προϊόν είναι κατάλληλο για ορισμένες εφαρμογές EX (βλ. Φύλλο δεδομένων προϊόντος).
Πρώην πληροφορίες
| Επικίνδυνες περιοχές αναφοράς | Ανατρέξτε στην ενότητα "Λήψεις - Τεκμηρίωση - Πρόσθετες πληροφορίες: Τεχνική ενότητα, Τεχνικές εξηγήσεις" |
| Αξιολογήσεις ανά | ATEX: PTB 18 ATEX 1006 U / IECEX: PTB 18.0013U (Ex EB IIC GB) |
| Ονομαστική τάση EN (Ex E II) | 550V |
| Ονομαστικό ρεύμα (Ex E II) | 31A |
| Ονομαστικό ρεύμα (Ex E II) με βραχυκύκλωμα | 30A |
Απώλεια ισχύος
| Απώλεια ισχύος, ανά πόλο (δυναμικό) | 1,024W |
| Ονομασμένο ρεύμα iNγια συγκεκριμένη απώλεια ισχύος | 32A |
| Τιμή αντίστασης για καθορισμένο, τρέχον - εξαρτώμενη απώλεια ισχύος | 0,001Ω |
Δεδομένα σύνδεσης
| Μονάδες σύσφιξης | 4 |
| Συνολικός αριθμός δυναμικών | 1 |
| Αριθμός επιπέδων | 1 |
| Αριθμός υποδοχών Jumper | 2 |
Σύνδεση 1
| Τεχνολογία σύνδεσης | Push - στο Cage Clamp® |
| Τύπος ενεργοποίησης | Πιέστε το κουμπί - |
| Υλικά που συνδέονται με τους αγωγούς | Χαλκός |
| Ονομαστική Σταυρός - Τμήμα | 4 mm² |
| Αγωγός | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Στερεό αγωγό. Push - κατά τον τερματισμό | 1… 6 mm² / 14… 10 AWG |
| Λεπτό - λανθάνοντα αγωγός | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μονωμένο φεγγάρι | 0,5… 4 mm² / 20… 12 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με ferrule? Push - κατά τον τερματισμό | 1,5… 4 mm² / 18… 12 AWG |
| ΣΗΜΕΙΩΣΗ (Τμήμα Crossor Crossor -) | Ανάλογα με το χαρακτηριστικό του αγωγού, ένας αγωγός με μικρότερο σταυρό - μπορεί επίσης να εισαχθεί μέσω του Push - κατά τον τερματισμό. |
| Μήκος λωρίδας | 11… 13 mm / 0,43… 0,51 ίντσες |
| Κατεύθυνση καλωδίωσης | Μπροστά - καλωδίωση εισόδου |
Φυσικά δεδομένα
| Πλάτος | 6,2 mm / 0,244 ίντσες |
| Υψος | 78,7 mm / 3,098 ίντσες |
| Βάθος από το άνω - άκρη του din - σιδηροτροχιά | 32,9 mm / 1,295 ίντσες |
| Βάθος | 39,5 mm / 1,555 ίντσες |
Μηχανικά δεδομένα
| Τύπος τοποθέτησης | DIN-35 σιδηροτροχιά |
| Επίπεδο σήμανσης | Κεντρική/πλευρική σήμανση |
Υλικά δεδομένα
| Σημείωση (δεδομένα υλικού) | Πληροφορίες σχετικά με τις προδιαγραφές υλικών μπορούν να βρεθούν εδώ |
| Χρώμα | πράσινος |
| Υλική ομάδα | I |
| Μονωτικό υλικό (κύριο περίβλημα) | Πολυαμίδιο (PA66) |
| Κατηγορία φλεγμονής ανά UL94 | V0 |
| Φορτίο πυρκαγιάς | 0,24mJ |
| Χρώμα ενεργοποιητή | πορτοκάλι |
| Βάρος | 11,4g |
Περιβαλλοντικές απαιτήσεις
| Θερμοκρασία επεξεργασίας | -35… +85 βαθμός |
| Συνεχής θερμοκρασία λειτουργίας | -60… +105 βαθμός |
Εμπορικά δεδομένα
| PU (SPU) | 50 τεμ. |
| Τύπος συσκευασίας | Κουτί |
| Χώρα προέλευσης | Ετυρία |
| Αινιγματικός | 4066966735819 |
| Τελωνειακός αριθμός τιμολογίων | 85369010000 |
Ταξινόμηση προϊόντων
| Etim 9.0 | EC000897 |
| Eccn | Χωρίς ταξινόμηση των ΗΠΑ |
Συμμόρφωση με το περιβάλλον
| Κατάσταση συμμόρφωσης ROHS | Συμμορφούμενη, χωρίς απαλλαγή |
Δημοφιλείς Ετικέτες: 2204-1401/000-001, Κίνα 2204-1401/000-001 Κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο
Αποστολή ερώτησής
Μπορεί επίσης να σας αρέσει







