
Περιγραφή
PCB Terminal Block. μοχλός; 6 mm²; Απόσταση PIN 7,5 mm. 2 - πόλος; Push-in cage clamp®; γκρί
2606 Series PCB Terminal Block με Push - στο Cage Clamp®
Αυτό το μπλοκ τερματικού PCB (αριθμός στοιχείου 2606 - 3102) επικεντρώνεται σε γρήγορη και αξιόπιστη σύνδεση. Βασιστείτε στην αποδεδειγμένη αξιοπιστία κατά το σχεδιασμό της συσκευής σας: Τα μπλοκ τερματικών PCB προσφέρουν ένα ευρύ φάσμα δυνατοτήτων εφαρμογών. Αυτό το μπλοκ ακροδεκτών PCB απαιτεί απομάκρυνση μόνωσης μεταξύ 11 και 13 mm για τη σύνδεση του αγωγού. Αυτό το προϊόν είναι εξοπλισμένο με Push - στην τεχνολογία CAGE CLAMP®. Το Push - στην τεχνολογία σύνδεσης CAGE CLAMP® επιτρέπει την τέλεια σύνδεση όλων των τύπων αγωγών. Το πρόσθετο πλεονέκτημα του άμεσου ζευγαρώματος επιτρέπει τη σύνδεση των αγωγών με επαρκή αντίσταση κυματισμού καθώς και λεπτό - λανθάνοντες αγωγοί με σκαρφαλωμένα χωρίς εργαλεία. Οι διαστάσεις είναι (πλάτος x ύψος x βάθος) (17,85 x 31 x 24 mm). Ανάλογα με τον τύπο του αγωγού, το μπλοκ ακροδεκτών PCB είναι κατάλληλο για διατομές αγωγού από 0,2 mm² έως 10 mm². Το κασσίτερο χρησιμοποιήθηκε για την επιφάνεια των επαφών. Αυτό το τερματικό PCB λειτουργεί με μοχλό. Ο τερματικός σταθμός PCB είναι συγκολλημένος χρησιμοποιώντας THT. Ο αγωγός εισάγεται σε γωνία 90 μοιρών προς το σκάφος.
Ηλεκτρικά δεδομένα
| Αξιολογήσεις ανά | IEC/EN 60664-1 |
| Ονομαστική τάση (iii/3) | 800V |
| Ονομαστική τάση αντοχής (III / 3) | 8KV |
| Ονομαστική τάση (iii/2) | 1000V |
| Ονομαστική ώθηση αντοχή στην τάση (III/2) | 8KV |
| Ονομαστική τάση (II/2) | 1000V |
| Ονομαστική τάση αντοχής στην ώθηση (II/2) | 8KV |
| Ονομαστικό ρεύμα | 41A |
| Θρύλος (βαθμολογίες) | (Iii / 2) ≙ Υπερκατάσταση κατηγορίας III / ρύπανση βαθμού 2 |
Βαθμολογίες ανά UL
| Εγκρίσεις ανά | UL 1059 |
| Ονομαστική τάση UL (Χρησιμοποιήστε την ομάδα Β) | 600V |
| Ονομαστικό ρεύμα UL (Χρήση ομάδας Β) | 31A |
| Ονομαστική τάση UL (Χρησιμοποιήστε την ομάδα C) | 600V |
| Ονομαστικό ρεύμα UL (Χρήση ομάδας C) | 31A |
Αξιολογήσεις ανά CSA
| Εγκρίσεις ανά | Δίπλα |
| Ονομαστική τάση CSA (Χρησιμοποιήστε την Ομάδα Β) | 600V |
| Ονομαστικό ρεύμα CSA (Χρήση Ομάδας Β) | 31A |
| Ονομαστική τάση CSA (Χρησιμοποιήστε την ομάδα C) | 600V |
| Ονομαστικό ρεύμα CSA (Χρησιμοποιήστε την ομάδα C) | 31A |
Δεδομένα σύνδεσης
| Μονάδες σύσφιξης | 2 |
| Συνολικός αριθμός δυναμικών | 2 |
| Αριθμός τύπων σύνδεσης | 1 |
| Αριθμός επιπέδων | 1 |
Σύνδεση 1
| Τεχνολογία σύνδεσης | Push - στο Cage Clamp® |
| Τύπος ενεργοποίησης | Μοχλός |
| Αγωγός | 0,2… 10 mm² / 24… 8 AWG |
| Λεπτό - λανθάνοντα αγωγός | 0,2… 10 mm² / 24… 8 AWG |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μονωμένο φερμουάρ | 0,2… 6 mm² |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με μη μονωμένο σκαρφαλωμένο | 0,5… 6 mm² |
| Λεπτό - λανθάνον αγωγός; με το Twin Ferrule | 0,25… 2,5 mm² |
| Μήκος λωρίδας | 11… 13 mm / 0,43… 0,51 ίντσες |
| Κατεύθυνση σύνδεσης αγωγού σε PCB | 90 μοίρες |
| Αριθμός πόλων | 2 |
Φυσικά δεδομένα
| Απόσταση με καρφίτσες | 7,5 mm / 0,295 ίντσες |
| Πλάτος | 17,85 mm / 0,703 ίντσες |
| Υψος | 31 mm / 1,22 ίντσες |
| Ύψος από την επιφάνεια | 27 mm / 1.063 ίντσες |
| Βάθος | 24 mm / 0,945 ίντσες |
| Μήκος καρφίτσας συγκόλλησης | 4 χιλιοστά |
| Διαστάσεις καρφίτσες συγκόλλησης | 1,5 x 1,2 mm |
| Διάμετρο διάτρησης οπών με ανοχή | 2 (+0.1)mm |
Επικοινωνία PCB
| Επικοινωνία PCB | Tht |
| Διάταξη καρφίτσας συγκόλλησης | Σε ολόκληρη τη λωρίδα τερματικού (κλιμακωτό) |
| Αριθμός ακίδων συγκόλλησης ανά δυναμικό | 1 |
Υλικά δεδομένα
| Σημείωση (δεδομένα υλικού) | Οι πληροφορίες σχετικά με τις προδιαγραφές υλικών μπορούν να βρεθούν εδώ |
| Χρώμα | γκρί |
| Μονωτικό υλικό (κύριο περίβλημα) | Πολυαμίδιο (PA66) |
| Κατηγορία φλεγμονής ανά UL94 | V0 |
| Σφίγγοντας υλικό ελατηρίου | Chrome - νικελίου Spring Steel (CRNI) |
| Υλικό επαφής | Ηλεκτρολυτικός χαλκός (ΕCU) |
| Επικοινωνία | Κασσίτερος |
| Φορτίο πυρκαγιάς | 0,07mJ |
| Χρώμα ενεργοποιητή | πορτοκάλι |
| Βάρος | 9,4g |
Νέα λειτουργία
| Περιοχή περιορισμού θερμοκρασίας | -60… +105 βαθμός |
| Θερμοκρασία επεξεργασίας | -35… +60 βαθμός |
| Συνεχής θερμοκρασία λειτουργίας | -60… +105 βαθμός |
Εμπορικά δεδομένα
| ΠΥ (ΣΠΥ) | 88 τεμ. |
| Τύπος συσκευασίας | Κουτί |
| Χώρα προέλευσης | Σφύριγμα |
| Ας | 4066966732221 |
| Τελωνειακός αριθμός τιμολογίων | 85369010000 |
Ταξινόμηση προϊόντων
| Etim 9.0 | EC002643 |
| Eccn | Χωρίς ταξινόμηση των ΗΠΑ |
Συμμόρφωση με το περιβάλλον
| Κατάσταση συμμόρφωσης ROHS | Συμμορφούμενη, χωρίς απαλλαγή |
Δημοφιλείς Ετικέτες: 2606-3102, Κίνα 2606-3102 Κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο
Αποστολή ερώτησής
Μπορεί επίσης να σας αρέσει







